nick yazın
şifre yazın

Sohbetler Keyfi


Sohbetler Keyfi

Sohbet odalarında, sıcak sohbetler için bilmeniz gereken bazı noktalar vardır. Çoğu kişi, aklına geleni söyleyince sohbetin keyifli olacağını sanabilir.

Ancak durum hiç de öyle değildir. Bu yüzden birçok sohbet sitesinde, fazla sınırlayıcı olmamak üzere, bazı sohbet kuralları konulmuştur.

Yapacağınız canlı sohbetler, sizlerin bazı kurallara uyması ile gerçekleşir. Bu kuralların bazıları, genel geçer kurallardır. Bazıları ise ahlak kurallarıdır ki, gerçek yaşamda da geçerlidir.

Mobil Sohbet Keyfi

Sohbetler ve Kuralları
Yapacağınız sohbetin ilk kuralı, kendi yaşam görüşünüze uygun bir mobil sohbet grubu seçmeniz olacaktır. Dini Sohbetler, genelde bu kural çiğnendiğinde amacını aşan bir düzeye gelebiliyor.

Mesela edebiyat konulu bir sohbet odasına, edebiyat ile ilgili bilgi sahibi olmadan katılmanız, kısa süre içerisinde sohbet odasında yalnız kalmanıza neden olabilir.

Sohbetlerde Cümle Kurmak
Sohbetin ikinci kuralı ise kuracağınız cümleler ile ilgilidir. Karşınızdaki kişi saçmalıyorsa ve sizin saçmalamanızı önemsemiyorsa sorun yok demektir.

Ancak ne söylediğinize dikkat eden çok kişi vardır. Sohbetler genelde güzel cümleler ile başlar ve bu güzel cümleler ile devam eder.

Sohbet Denge İşidir
Üçüncü kural abartmamaktır. Erotik sohbetler; verdiği rehavete kapılarak, amacını aşan espriler ya da sözler sarf edebilirsiniz.

Bu durum olumsuz tepki almanıza yol açar. Unutmayın sohbet odası içinde birçok insan olsa da herkes kısa sürede sizi tanır. Bu durum sizin dışlanmanıza neden olabilir ve keyfiniz kaçar.

Sohbet Ederken Başka Bir İşle Meşgul Olmayın Birçok kişinin yaptığı hata, bir işle meşgul iken onu bırakıp, başka bir işe dalmaktır.

Bu hata aslında iş hayatınızda ve özel hayatınızda yapabileceğiniz en büyük hatalardan bir tanesidir. Üstelik bu şekilde bir alışkanlık edinirseniz, başarısızlık sizi sürekli takip edecektir. Aynı durum karşıdaki kişi ile mobil chat sohbet ederken de geçerlidir.

Karşıdaki kişi sizinle sohbet ederken, aslında sizden ilgi bekliyordur. İlginizi tamamen karşıdaki kişiye vermelisiniz.

Bu şekilde yaparsanız, karşıdaki kişinin sevgisini ve saygısını kazanırsınız. Özellikle bayanlar, randevulara geç kalan erkekleri hiç sevmezler.

Aynı durum bilgisayar başında da geçerlidir. Bir bayanı klavye başında amaçsız bekletmek, ona karşı yapılabilecek en büyük saygısızlık olacaktır.

Bu durumda sohbetiniz kısa sürer ve potansiyel arkadaşlar kaybetmenize neden olur.

Sohbetler Keyfi

Sohbetler Keyfi

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma 874 okuma
yorum yorum yok
yorumlar


Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?