nick yazın
şifre yazın

Chat Sitelerii


Sohbet

Chat Sitelerii

Duygu ve düşüncelerin en güzel anlatılabileceği yollardan birisi de “sohbet” etmek olarak tanımlanabilir. İngilizce anlamı “Chat” ifade edilebilen

chat sitelerii sohbet ortamlarına internette pek çok internet sitesinde; forum, facebook ve sohbet siteleri içerisinde rastlanabilir.

Genel çizgileri itibariyle çağın artık bilgisayar çağı olması sebebiyle artık insanlar çok farklı iletişim yöntemleri ile birbirleri ile haberleşme şansını ve fırsatını yakalayabilir.

Sosyalleşme ihtiyacı hisseden her bireyin en az bir defa girdiği ve tecrübe ettiği sohbet siteleri keyfi ve imkanları tüm kullanıcılarımıza eşit olarak sunulmaktadır.

Chat Siteleri

Mobil telefonlarda kullanılan whatsapp ve viber gibi programlar gibi eski mobil chat odaları formatına benzemektedir.

Kendini son yıllarda geliştirmeyen internet sohbet platformları için artık mobil sohbet ortamda erişilebilen programlar da geliştiriciler tarafından yayınlanmaktadır.

Android olduğu kadar iOS ve Windows Phone gibi uygulamalara da yazılımlar yazılmaya başlanmıştır.

Google PlayStore ve Apple AppStore’dan ihtiyaçlarınıza uygun ve güzel pek çok chat siteleri client yazılımı indirebilir, sunucumuza girerken güvenle kullanabilirsiniz.

Örnek olarak; AndroIRC, Yaaic gibi pek çok program mobil sohbet amacıyla indirilebilir ve güvenle kullanılabilir.

Chat Siteleri Sohbet

Çağın internet çağı ve ileriki yıllarda mobil internet çağı olduğu da düşünüldüğünde artık chat sohbet sitelerine girmek;

insanların kendilerini deşarj etme yolu ve rahatlama yolu olarak da görülebilmektedir.

Bilgisayardan ulaşılabildiği gibi artık çok rahat mobil sohbet odaları siteleri aracılığı ile de internette sohbet chat edilebilmekte ve arkadaşlıklar kurulabilmektedir.

Pek çok dilde pek çok isimde yer almış olsa da Chat Sitelerii her zaman hayatımıza varlığını sürdürmeye devam edecektir.

Fransızca “Bavarder“, Almanca “Plausch“, Rusça “чат“, İspanyolca “Charla” şekline çevirileri olan “Chat” geçmişte IRC dünyasına katılmış kişilerin bildiği ve kelimedir.

ASL (Age/Sex/Live) ile başlayan sohbetler ve sabahlara kadar süren geyikler, eğlenceler pek çoğumuzun keyifli, eğlenceli zaman geçirmesini sağlamıştır.

Yıllarca kullanıcıların birbirleriyle iletişimini sağlayan yüzlerce web sitesi bulunmaktadır.

İnsan en çok zevk aldığı şeyi yapmaktan hoşlanır. Chat Sohbet Odaları ise Facebook devriminden sonra yitip gitmeye yüz tutmuş lakin hala unutulmamış; eğlence ortamlarını değerli chat yap kullanıcılarına vermeye devam edecektir.

Chat Sitelerii

Chat Sitelerii

önceki sohbet yazısı Bir önceki sohbet yazımız olan « makalesini okumanızı tavsiye ederiz.

okuma 926 okuma
yorum 1 yorum
yorumlar


Yorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?